Czas czytania w minutach: 3

Phil i Nowy Sezon Mentoringu: Śmiech to Klucz do Zysków!

Jak mawiał jeden znany inwestor: „Jeśli nie możesz śmiać się z rynku, to pewnie on śmieje się z ciebie”. I chociaż pewnie ten inwestor był fikcyjny (no bo kto by tak mówił?), to wiemy jedno na pewno: nowy sezon mentoringu Phila to powrót humoru w świecie finansów! Zapomnij o tych poważnych wykresach i analizach, które wyglądają, jakby były napisane przez roboty. Phil postanowił przypomnieć wszystkim, że inwestowanie, choć ważne, może być też… zabawne! Bo przecież kto powiedział, że edukacja finansowa musi być nudna?

Nowy sezon mentoringu to nie tylko nauka o tym, jak zwiększać swoje zyski, ale przede wszystkim, jak robić to śmiejąc się przy tym. Czy wiesz, jakie są trzy najważniejsze rzeczy w inwestowaniu według Phila? “Humor, humor i jeszcze raz humor”. Okej, być może dodałby też coś o strategii i analizie, ale na pewno humor jest na tej liście! Dla niezorientowanych, Phil jest takim finansowym stand-upowcem. Jego warsztaty to nie tylko wskazówki i porady, ale również anegdoty, dowcipy i zabawne historie z rynku. I nie, nie obraża nikogo – chyba że kogoś, kto sprzedał akcje Apple’a w 1997 roku za paczkę chipsów i napój. Ale to raczej samoistna kara.

Wielkie otwarcie nowego sezonu to pewnie będzie finansowa gala stand-upu. Oczekuję żartów o krachach, boomach, bańkach spekulacyjnych i pewnie jednym czy dwóch żartach o kryptowalutach (bo jak tu nie wrzucić coś o Bitcoinie?).

Jeśli myślisz, że świat finansów to tylko poważne twarze i skomplikowane wykresy, Phil jest tu, aby cię rozbawić (i nauczyć czegoś po drodze). Bo przecież, jak mawiają: “Śmiech to zdrowie, a zdrowy inwestor to bogaty inwestor”. Chyba, że ten inwestor inwestuje w producenta klozetowego papieru podczas światowej epidemii biegunki. Ale to już inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zakaz kopiowania treści