Czas czytania w minutach: 3

Marcin Bustowski

Rolnik spod Jeleniej Góry. Jego głównym celem jest walka o zdrową żywność, a rozgłos zyskał dzięki akcjom wymierzonym w chwastobójczy środek glifosat, którym – zdaniem Bustowskiego – jesteśmy truci. Bronił praw rolników blokując drogi w regionie. Wygrał w sądzie głośną sprawę z firmą Animex, której zarzucał iż przetwory i produkty mięsne a w szczególności parówki Berlinki i schab, zawierają przekroczenia (i to kilkukrotne) dopuszczalnych norm zawartych w nich konserwantów.

Marcin Bustowski epolskie.com

Możecie mnie wesprzeć w kosztach wyjazdów do Sądów oraz w kosztach adwokackich.
Jeśli ktoś chce mnie wesprzeć. Z góry dzięki

  • Przez Konto na koszty adwokackie i procesowe
    3612401301 11110000 25754045 z dopiskiem darowizna
  • Przez Konto Revolut 72291000060000000004380282
    Iban LT283250033261638871
    BIC- REVOLT21
Możesz wysłać mi pieniądze za pośrednictwem Revolut, wybierając ten link: https://revolut.me/marcinyc8g
 

Osoby takie jak Marcin Bustowski, zajmują ważne miejsce w społeczeństwie, ponieważ często są oni siłą napędową zmian i postępu społecznego. Osoby takie, walczą o zdrowie i bezpieczeństwo, mogą odgrywać kluczową rolę w zwracaniu uwagi na potencjalnie szkodliwe praktyki i substancje, takie jak glifosat czy jakość produktów spożywczych. Ich praca może obejmować edukowanie społeczeństwa, lobbowanie za zmianami legislacyjnymi lub działalność na rzecz poprawy standardów przemysłowych i ochrony środowiska.

Taka działalność niesie ze sobą ryzyko konfrontacji z silnymi interesami przemysłowymi i instytucjonalnymi, co może prowadzić do konfliktów prawnych i społecznych, przez co stają się obiektem krytyki i mogą napotykać przeszkody prawne w swojej pracy, ale ich determinacja w dążeniu do celów, które uważają za słuszne, może przyczyniać się do zwiększenia świadomości i przynoszenia zmian w społeczeństwie.

Ostatecznie są często postrzegani jako bohaterowie społeczni przez tych, którzy popierają ich cele i wysiłki, podczas gdy inni mogą ich krytykować lub piętnować za ich metody lub przekonania. Ważne jest, aby społeczeństwo miało dostęp do różnych punktów widzenia i mogło samodzielnie ocenić wartość i ważność różnych kampanii społecznych i ekologicznych.

Marcin Bustowski na epolskie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zakaz kopiowania treści